Dane adresowe gmin

Adres aplikacji: http://danepubliczne.punktyadresowe.pl/

Strona zawiera linki do danych numeracji adresowej z gmin korzystających z aplikacji iMPA (internetowy Manager Punktów Adresowych) firmy Geo-System Sp. z o.o., które można pobrać w postaci plików GML, CSV lub zobaczyć je w portalu mapowym gminy.
Dane adresowe to jeden z głównych zbiorów danych krajowej infrastruktury informacji przestrzennej będący referencją dla wielu innych danych przestrzennych. Bazy adresowe prowadzone są, jako rejestry publiczne przez wójta, burmistrza czy prezydenta miasta na podstawie art. 47a ustawy prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz.U. z 2016r. poz. 1629).
Na stronie znajdują się linki do danych adresowych z tych gmin, które udzieliły firmie Geo-System Sp. z o.o. upoważnień do ich udostępniania. Pobierając dane z niniejszej strony pobieracie Państwo dane zawsze aktualne (ze źródła ich prowadzenia), czyli z rejestrów gminnych. Jeśli przed kilkoma minutami w jakiejś gminie został nadany nowy punkt adresowy, to znajdzie się on już w pobranym pliku danych związanych z tą gminą.
W przypadku jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z numerem telefonu 22-847-35-80, pod którym specjaliści z firmy Geo-System udzielą stosownych wyjaśnień lub podejmą działania naprawcze związane z funkcjonowaniem strony lub wymagające kontaktu z gminą.

Warunki ponownego wykorzystywania:

Zbiory danych są informacją publiczną i mogą być ponownie wykorzystywane pod następującym warunkiem:
- odbiorca powinien poinformować o źródle oraz czasie wytworzenia i pozyskania informacji.

Słowa kluczowe

Kliknięcie na słowo kluczowe wyświetli wszystkie zbiory opisane tym słowem