Cykl szkoleń dla administratorów danych z przygotowywania i otwierania danych publicznych

Czym jest prawo dostępu do informacji publicznej? Co w praktyce oznacza przetwarzanie danych? Jak odróżnić dostęp do informacji (access) od jej ponownego wykorzystywania (re-use)? Jak przygotować dane użyteczne dla odbiorcy? Odpowiedzi na te i podobne pytania poznali uczestnicy szkolenia z przygotowywania i otwierania danych publicznych.

Szkolenia odbywały się w dniach 21-22.11 oraz 27-28.11 br., w ramach realizowanego przez MC projektu „Otwarte dane – dostęp, standard, edukacja”. W projekcie już wkrótce zostanie otwartych 6 rejestrów o dużym potencjale gospodarczym i społecznym. Natomiast rozbudowany portal Danepubliczne.gov.pl ułatwi ich wyszukiwanie, analizę i ponowne wykorzystywanie. Uczestnicy szkolenia mogli przekonać się jak wygląda przetwarzanie danych w praktyce, poznać dobre praktyki z innych krajów czy korzyści z otwierania danych na przykładzie komercyjnych rozwiązań wykorzystujących dane publiczne.

Pani Dyrektor Agata Miazga wygłasza wprowadzenie do szkolenia dotyczącego aspektów prawnych otwierania danych publicznych. Towarzyszy jej wykładowca, Pan dr hab. Michał Bernaczyk.
Inauguracja szkoleń. Dyr. Agata Miazga i dr hab. Michał Bernaczyk

Widok na salę. Przy stołach siedzi kilkanaście osób zwróconych w kierunku ekranu z wyświetlaną prezentacją. Wykład prowadzi Pan dr Bernaczyk.
W trakcie zajęć.

Zobacz materiały szkoleniowe, aby lepiej zrozumieć czym są otwarte dane:

Ten artykuł jest Informacją Sektora Publicznego.

Słowa kluczowe

Kliknięcie na słowo kluczowe wyświetli wszystkie zbiory opisane tym słowem