Główny Urząd Statystyczny

NSP 2011 - Warunki mieszkaniowe gospodarstw domowych i rodzin

Publikacja zawiera informacje na temat warunków mieszkaniowych gospodarstw domowych i rodzin w zależności od liczby dzieci, poziomu wykształcenia czy źródeł utrzymania. Uzupełnieniem tych danych są informacje dotyczące składu rodzinnego gospodarstw domowych w powiązaniu z tytułem prawnym do zajmowanego mieszkania, stopniem samodzielności zamieszkiwania, wielkością zajmowanych mieszkań i ich wyposażeniem w instalacje techniczno-sanitarne.

W NSP 2011 nastąpiło odejście od metody tradycyjnej polegającej na zebraniu wszystkich informacji bezpośrednio od respondentów na rzecz metody „mieszanej”. Dane zebrane w ramach badania reprezentacyjnego przy wykorzystaniu formularza elektronicznego uzupełnione zostały informacjami zgromadzonymi w rejestrach i systemach informacyjnych administracji publicznej.

Całość opracowania składa się z czterech części: uwag ogólnych i metodycznych zawierających opis źródeł informacji, podstawowych definicji, analizy podstawowych wyników badania w obszarze warunków mieszkaniowych oraz części tabelarycznej zawierającej szczegółowe wyniki NSP 2011.

Źródło
http://stat.gov.pl/spisy-powszechne/nsp-2011/nsp-2011-wyniki/warunki-mieszkaniowe-gospodarstw-domowych-i-rodzin-nsp-2011,4,1.html
Kategoria
Społeczeństwo
Częstotliwość aktualizacji
Nie dotyczy
Ostatnia Modyfikacja
31 Styczeń 2018, 16:38
Utworzono
30 Czerwiec 2015, 12:17
Liczba wyświetleń
590
Liczba pobrań
80

Słowa kluczowe

Kliknięcie na słowo kluczowe wyświetli wszystkie zbiory opisane tym słowem

Warunki ponownego wykorzystywania informacji:

Ten zbiór danych jest informacją publiczną, może być ponownie wykorzystywany bez ograniczeń.

Dane i Zasoby